Tientallen vissen gered bij De Spin in Uitgeest!

terug naar overzicht

Woensdag, 27 januari 2016

Afgelopen maandag kregen wij een melding van vissterfte bij De Spin in Uitgeest. Het ging hier vermoedelijk om een riool overstort, waarbij ernstig zuurstofloosheid optrad. Samen met de dierenambulance werden enkele dode vissen geruimd.

Tegelijkertijd is er een melding van vissterfte gedaan bij het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier door Sportvisserij MidWest Nederland. Het hoogheemraadschap verwees vervolgens door naar de gemeente Uitgeest. Met de gemeente Uitgeest is vervolgens afgesproken dat de vissen die naar adem hapten, uitgezet mochten worden in het nabij gelegen water. 

Tientallen vissen in nood zijn door vrijwilligers van AHB Uitgeest verplaatst naar een nabijgelegen water. Het ging hier voornamelijk om karper, snoek, brasem en zeelt. Inmiddels lijkt het beter te gaan. We hebben sinds gisterenmiddag geen vissen in nood meer gesignaleerd.
Wesley Wielink en Thom Beentjes.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies